W poniedziałek 15 marca rusza innowacyjny projekt rowerowy. Jego celem jest poprawa bezpieczeństwa rowerzystów w ruchu drogowym oraz zaproszenie do dialogu wszystkich użytkowników dróg. Organizatorami inicjatywy są Fundacja Na Rowerze i Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Gdańsku.

Rowerowa lekcja jazdy – pierwsze w Polsce indywidualne warsztaty dla dorosłych rowerzystów

Jedną z ważniejszych części projektu będzie organizacja tzw. Rowerowych Lekcji Jazdy. Będą to warsztaty adresowane do dorosłych rowerzystów, którzy jednoślad wykorzystują głównie jako środek transportu w dużych miastach. Na zajęcia praktyczne będzie mógł zapisać się każdy, kto czuje się niepewnie podczas jazdy rowerem w ruchu drogowym. Zajęcia mają formułę 1:1 i trwają 45 minut.

Instruktorem prowadzącym zajęcia będzie Sebastian Gruszka – prezes Fundacji Na Rowerze.
To doświadczony sportowiec oraz autor bloga i podcastu Długi Dystans Rowerem. Rocznie pokonuje ponad 10 tysięcy km rowerem, głównie na drogach publicznych.

Pozostałe działania

Pomorze na Rowerze to szereg działań edukacyjnych. W ramach projektu można spodziewać się cyklicznych publikacji wartościowych treści w Social Mediach organizatorów, webinarów, publikacji mini e-booka z „wyciągiem” najważniejszych przepisów ruchu drogowego dotyczących rowerzystów, konkursu promującego widoczność na drodze wśród uczniów i wiele innych.

Patroni projektu

Patronat honorowy nad projektem sprawują Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Prezydent Miasta Gdynia Wojciech Szczurek oraz Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku – Wydział Ruchu Drogowego.

Projekt potrwa do października 2021 roku.

Jestem ogromnie wdzięczny za przychylność dyrektora PORD-u, Pana Romana Nowaka i chęć rozmowy oraz zaangażowanie w realizację projektu na którym skorzystać możemy wszyscy – rowerzyści, kierowcy samochodów i piesi we wspólnej przestrzeni na drogach. Niech nasze wspólne działania będą sygnałem do tego, że jeśli chcemy – możemy ze sobą współpracować. – Sebastian Gruszka, prezes Fundacji Na Rowerze.

Informacje dodatkowe

https://pord.pl
https://fundacjanarowerze.pl

Pobierz materiały prasowe (treść w formacie DOC oraz zdjęcia)