Zapisz się na bezpłatną lekcję:

Book an appointment with Fundacja Na Rowerze using Setmore

Zapisując się na Warsztaty Rowerowej Lekcji Jazdy akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Rowerowa Lekcja Jazdy to:

Zajęcia praktyczne realizowane w warunkach naturalnego ruchu drogowego, prowadzone przez doświadczonego rowerzystę głównie po drogach rowerowych oraz na ulicach o niewielkim natężeniu ruchu.
Warsztaty adresowane są do dorosłych rowerzystów i młodzieży. Co do zasady odbywają się w formie indywidualnej, ale możesz zabrać ze sobą jedną osobę (również dziecko w wieku od 10 r.ż. pod warunkiem, że posiada kartę rowerową).

(Nie)bezpieczeństwo

Poznasz mechanizmy powstawania wypadków drogowych z udziałem rowerzystów i nauczysz się ich unikać.

Szacunek

Nauczysz się zachowań pro-partnerskich, dzięki którym zyskasz szacunek wśród innych uczestników ruchu drogowego.

Pierwszeństwo

Zrozumiesz w jakich sytuacjach masz pierwszeństwo i kiedy musisz go udzielić. Dowiesz się jak bezpiecznie korzystać z przejazdów dla rowerów i wiele innych.

Pewność siebie

Zamiast jezdnią decydujesz
się jechać rowerem po chodniku?
Z nami nabierzesz pewności siebie
a strach przed samochodami
będzie mniejszy.

Zapisz się na bezpłatną lekcję:

Book an appointment with Fundacja Na Rowerze using SetmoreLokalizacje zajęć

kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły

kliknij po szczegóły

Gdańsk Wrzeszcz

Przed budynkiem tymczasowego dworca PKP Gdańsk Wrzeszcz od strony ulicy Dmowskiego.

Harmonogram:

Poniedziałek, Wtorek, Środa, Piątek: 17:00 – 19:45

Gdańsk Morena

Przed budynkiem dyskontu spożywczego „Netto” w pobliżu przystanku tramwajowego Warneńska.

Harmonogram:

Poniedziałek, Wtorek, Środa, Piątek: 17:00 – 19:45

Gdańsk Chełm

Przy sklepie i serwisie rowerowym „Rowersi”, ul. Chałubińskiego 27B.

Harmonogram:

Poniedziałek, Wtorek, Środa, Piątek: 17:00 – 19:45

Często zadawane pytania:

Zapisz się na bezpłatną lekcję, klikając poniższy przycisk:

Book an appointment with Fundacja Na Rowerze using Setmore

Zapoznaj się z Regulaminem Warsztatów.

Rowerowa Lekcja Jazdy adresowana jest do wszystkich dorosłych rowerzystów niezależnie od tego na jakim rowerze jeździsz. Możesz przyjść sam lub zabrać ze sobą jedną osobę (dorosłą lub dziecko - o ile ma kartę rowerową)

Jeżeli:

  • nie czujesz się pewnie na drodze
  • boisz się skręcić w lewo
  • nie wiesz jak zachować się na skrzyżowaniach
  • masz wątpliwości co do swojego stylu jazdy
to te zajęcia są dla Ciebie.

Tak, udział w Warsztatach jest możliwy tylko dla osób, które ukończyły 18 lat. Dopuszczamy także udział dzieci i młodzieży w wieku od 10 roku życia pod warunkiem, że będą uczestniczyć wraz z opiekunem oraz posiadają kartę rowerową (którą mają przy sobie).
Jedna lekcja trwa od 1,5 do 2 godzin. W tym czasie pokonasz dystans około 10 km w spokojnym tempie.
Nie. Każdy Uczestnik przyjeżdża na rowerze zorganizowanym we własnym zakresie.
Warsztaty są indywidualne, natomiast wyjątkowo dopuszczamy także grupkę znajomych lub członków rodziny. W zajęciach maksymalnie mogą uczestniczyć dwie osoby.
Dobrą praktyką jest aby każdy uczestnik ruchu drogowego posiadał własną polisę ubezpieczeniową Odpowiedzialności Cywilnej ze względu na zdarzenia losowe. Rekomendujemy abyś posiadał takie ubezpieczenie w codziennym życiu (często jest składową ubezpieczenia mieszkania - warto to sprawdzić). My nie zapewniamy ubezpieczenia Uczestnikom Warsztatów.
Warsztaty są bezpłatne dla wszystkich, bez wyjątku! Jeśli podoba Ci się nasza inicjatywa, możesz pomóc nam w edukacji kolejnych rowerzystów przekazując dobrowolnie i anonimowo darowiznę w dowolnej kwocie klikając tutaj. Nawet najmniejsze kwoty mają znaczenie! Dziękujemy ❤.
Zajęcia odbywają się na terenie Gdańska w wybranych lokalizacjach.
Warsztaty prowadzi założyciel i Prezes Fundacji - Sebastian Gruszka. To doświadczony amator kolarstwa szosowego, w tym kolarstwa długodystansowego. Wszystkich zaskakuje spokojem, cierpliwością, profesjonalizmem i empatią.

Formalnie w prawie polskim nie istnieje takie stanowisko jak Instruktor Nauki Jazdy Rowerem (wzorem z nauki jazdy samochodem).

Dlatego też współpracujemy z Pomorskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Gdańsku. Dzięki temu mamy pewność, że nasza wiedza z zakresu przepisów ruchu drogowego jest spójna z tym, czego uczą się kursanci na prawo jazdy.

Warto przy tej okazji podkreślić, że jesteśmy jedyną organizacją pozarządową współpracującą z PORD w Gdańsku w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego ze szczególnym uwzględnieniem rowerzystów.

Poprzez edukację rowerzystów chcemy zwiększyć ilość prawidłowych i partnerskich zachowań ze strony cyklistów w kierunku do kierowców samochodów i pieszych. Dzięki temu rowerzyści będą bardziej szanowanymi uczestnikami ruchu drogowego, co przełoży się na lepsze relacje między rowerzystami a kierowcami. W efekcie zmniejszy się ilość niebezpiecznych manewrów na drogach wykonywanych często po złości przez kierujących samochodami. Więc pomimo tego, że nie edukujemy kierowców, nasze działania wpłyną na poprawę ich zachowań i będzie bezpieczniej.

Zapraszamy do kontaktu - skorzystaj z poniższego formularza.

Wypełniając formularz przekazujesz nam swoje dane osobowe. To oznacza, że aby udzielić Ci odpowiedzi, będziemy je przetwarzać jako Administrator Danych (Fundacja Na Rowerze, hello@fundacjanarowerze.pl). Szczegóły przetwarzania oraz przysługujące Ci prawa znajdziesz w Polityce prywatności i plików cookies.


Podoba Ci się to co robimy?