Kliknij poniższy przycisk aby sprawdzić dostępne terminy i zapisać się na Rowerową Lekcję Jazdy

Book an appointment with Fundacja Na Rowerze using Setmore

Rowerowa Lekcja Jazdy to:

Zajęcia praktyczne realizowane w warunkach naturalnego ruchu drogowego, prowadzone przez doświadczonego rowerzystę głównie po drogach rowerowych oraz na ulicach o niewielkim natężeniu ruchu.

Warsztaty adresowane są do rowerzystów, którzy chcą podszkolić swoje umiejętności poruszania się jednośladem w mieście. Zapraszamy indywidualnie lub w parach.

Chcesz przyjść na lekcję z dzieckiem? Zapraszamy do projektu Młody Rowerzysta – karta rowerowa i co dalej…

Dlaczego warto skorzystać z Rowerowej Lekcji Jazdy?

 • Rozwiejesz swoje wątpliwości co do sposobu poruszania się rowerem po drogach.
 • Zdobędziesz wiedzę przydatną podczas rodzinnych wycieczek.
 • Nauczysz się przewidywać i unikać zagrożeń.
 • Nabierzesz większej pewności siebie w codziennych manewrach.
 • Przekonasz się, że jazda rowerem może być bezpieczna i przyjemna.
 • Będziesz jeździć pod okiem doświadczonego rowerzysty.
 • Nie masz nic do stracenia, a wyjedziesz bogatszy o wartościową wiedzę!

Wybrane opinie uczestników:

Lekcja bardzo mi się podobała. Teraz zupełnie inaczej jeździ mi się na rowerze! Zwracam uwagę na każdy szczegół o którym mówił instruktor Sebastian.

Bardzo polecam rowerową lekcję bezpiecznej jazdy. Sebastian ma ogromną wiedzę na temat przepisów i potrafi ją ciekawie przestawić w praktyce. Pomimo tego, że jeżdżę rowerem codziennie – wiele rzeczy mnie zaskoczyło. Okazało się, że jazda ulicą po największych skrzyżowaniach w Gdańsku nie jest taka stresująca

Teraz już wiem jak mogę wykorzystać lusterka zaparkowanych wzdłuż ulicy samochodów aby być przygotowanym na niebezpieczeństwa oraz zrozumiałem, że prawidłowe sygnalizowanie manewrów jest kluczem do porządku na drodze.

Wreszcie zrozumiałem jak zachowywać się w miejscach gdzie jezdnia się zwęża, a pas rowerowy zanika oraz w jakich okolicznościach mogę zdecydować się na jazdę w parach.

Polecam! Chociaż na rowerze jeżdżę już kilka lat. Zazwyczaj po mieście korzystam ze ścieżek rowerowych. Super inicjatywa pozwalająca rozwiać wątpliwości odnośnie kilku problematycznych skrzyżowań czy też po prostu zadać pytania nieoczywiste (bo w końcu jest komu) z zakresu jazdy po jezdni i bycia kulturalnym członkiem ruchu. Bardzo praktycznie i w miłej atmosferze!

Rowerowa Lekcja Jazdy od środka

Lokalizacje i harmonogram zajęć

Gdańsk Wrzeszcz (dworzec PKP)

Przygotowaliśmy trasę szkoleniową, która liczy 10 km a miejscem rozpoczęcia i zakończenia lekcji jest dworzec PKP w dzielnicy Gdańsk Wrzeszcz od strony ulicy Dmowskiego.

Masz swoją trasę, którą chcę przećwiczyć?

Nie ma problemu! Wypełniając formularz zgłoszeniowy podaj szczegóły swojej trasy (miejsce początku i końca, nazwy ulic jakimi chcesz przejechać lub podaj link do mapy na której masz zaznaczoną trasę). Szczegóły ustalimy mailowo lub telefonicznie.

Harmonogram: lekcje realizujemy w terminie uzgodnionym indywidualnie.

Warsztaty trwają od początku kwietnia do końca października.

Zapisy

Kliknij poniższy przycisk aby sprawdzić dostępne terminy i zapisać się na Rowerową Lekcję Jazdy

Book an appointment with Fundacja Na Rowerze using Setmore

Często zadawane pytania:

Aby zapisać się na Rowerową Lekcję Jazdy, wypełnij powyższy formularz zgłoszeniowy lub zadzwoń do nas.

Zapoznaj się z Regulaminem Warsztatów.

Rowerowa Lekcja Jazdy adresowana jest do wszystkich dorosłych rowerzystów niezależnie od tego na jakim rowerze jeździsz. Możesz przyjść sam lub zabrać ze sobą jedną osobę (dorosłą lub dziecko - o ile ma kartę rowerową)

Jeżeli:

 • nie czujesz się pewnie na drodze
 • boisz się skręcić w lewo
 • nie wiesz jak zachować się na skrzyżowaniach
 • masz wątpliwości co do swojego stylu jazdy
to te zajęcia są dla Ciebie.

Tak, udział w Warsztatach jest możliwy tylko dla osób, które ukończyły 18 lat. Dopuszczamy także udział dzieci i młodzieży w wieku od 10 roku życia pod warunkiem, że będą uczestniczyć wraz z opiekunem oraz posiadają kartę rowerową (którą mają przy sobie).
Jedna lekcja trwa od 60 do 90 minut i zależy od trasy jaką będziemy pokonywać.
Nie. Każdy Uczestnik przyjeżdża na rowerze zorganizowanym we własnym zakresie.
Warsztaty są indywidualne, natomiast wyjątkowo dopuszczamy także grupkę znajomych lub członków rodziny. W zajęciach maksymalnie mogą uczestniczyć dwie osoby.
Dobrą praktyką jest aby każdy uczestnik ruchu drogowego posiadał własną polisę ubezpieczeniową Odpowiedzialności Cywilnej ze względu na zdarzenia losowe. Rekomendujemy abyś posiadał takie ubezpieczenie w codziennym życiu (często jest składową ubezpieczenia mieszkania - warto to sprawdzić). My nie zapewniamy ubezpieczenia Uczestnikom Warsztatów.
Warsztaty są bezpłatne dla wszystkich, bez wyjątku! Jeśli podoba Ci się nasza inicjatywa, możesz pomóc nam w edukacji kolejnych rowerzystów przekazując darowiznę w dowolnej kwocie klikając tutaj. Nawet najmniejsze kwoty mają znaczenie! Dziękujemy ❤.
Zajęcia odbywają się na terenie Gdańska w wybranych lokalizacjach. Może to być nasza trasa szkoleniowa (Gdańsk Wrzeszcz) lub trasa zaproponowana przez Ciebie (np. droga przejazdu z domu do pracy, itp). Szczegóły uzgadniamy mailowo lub telefonicznie.
Warsztaty prowadzi założyciel i Prezes Fundacji - Sebastian Gruszka. To doświadczony amator kolarstwa szosowego, w tym kolarstwa długodystansowego. Wszystkich zaskakuje spokojem, cierpliwością, profesjonalizmem i empatią.

Formalnie w prawie polskim nie istnieje takie stanowisko jak Instruktor Nauki Jazdy Rowerem (wzorem z nauki jazdy samochodem).

Dlatego też współpracujemy z Pomorskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Gdańsku. Dzięki temu mamy pewność, że nasza wiedza z zakresu przepisów ruchu drogowego jest spójna z tym, czego uczą się kursanci na prawo jazdy.

Warto przy tej okazji podkreślić, że jesteśmy jedyną organizacją pozarządową współpracującą z PORD w Gdańsku w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego ze szczególnym uwzględnieniem rowerzystów.

Poprzez edukację rowerzystów chcemy zwiększyć ilość prawidłowych i partnerskich zachowań ze strony cyklistów w kierunku do kierowców samochodów i pieszych. Dzięki temu rowerzyści będą bardziej szanowanymi uczestnikami ruchu drogowego, co przełoży się na lepsze relacje między rowerzystami a kierowcami. W efekcie zmniejszy się ilość niebezpiecznych manewrów na drogach wykonywanych często po złości przez kierujących samochodami. Więc pomimo tego, że nie edukujemy kierowców, nasze działania wpłyną na poprawę ich zachowań i będzie bezpieczniej.

Zapraszamy do kontaktu - skorzystaj z poniższego formularza.

Wypełniając formularz przekazujesz nam swoje dane osobowe. To oznacza, że aby udzielić Ci odpowiedzi, będziemy je przetwarzać jako Administrator Danych (Fundacja Na Rowerze, [email protected]). Szczegóły przetwarzania oraz przysługujące Ci prawa znajdziesz w Polityce prywatności i plików cookies.