Wykłady o tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego dla rowerzystów to naturalne uzupełnienie wiedzy przekazywanej przez nas podczas warsztatów na Rowerowych Lekcjach Jazdy. Rozmawiamy o tym jak bezpiecznie i przewidywalnie jeździć jednośladem – z korzyścią dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Dla kogo?

Dla rowerzystów

Poznasz prawidłowe zasady jazdy rowerem w ruchu drogowym

Dla kierowców

Będziesz przygotowany/a na zachowania rowerzystów

Dla pieszych

Unikniesz niepotrzebnych nieporozumień z rowerzystami

Czego możesz się spodziewać?

90 minut

Wykład trwający do 1,5 godziny (w tym ok 15 minut na sesję Q&A) uzupełniony o praktyczne przykłady z życia wzięte w formie ilustracji, zdjęć, filmów.

Zdalnie lub Stacjonarnie

Jesteśmy elastyczni – spotkanie możemy poprowadzić w formie zdalnej (np. Teams, Zoom) lub stacjonarnie w wyznaczonym przez Ciebie miejscu.

Uniwersalna tematyka

To nie będzie kolejny nudny wykład. Przygotowaliśmy tematy na tyle uniwersalne, że zainteresują nie tylko rowerzystów.

Zapytaj o szczegóły!

Jesteś zainteresowany/a organizacją wykładu w Twojej firmie, organizacji lub podczas wydarzenia? Wypełnij poniższy formularz kontaktowy! W odpowiedzi otrzymasz szczegółowy plan wykładu i informację na temat dostępnych terminów oraz kosztu.

Wybrane opinie na temat wykładów

Komentarz:

prowadzący bardzo komunikatywny, świetnie potrafił przekazać wiedzę, w sposób interesujący i prosty, dawno nie byłam na tak interesującym wykładzie

Komentarz:

Prowadzący zawarł w wykładzie dużo praktycznej przydatnej wiedzy

Komentarz:

Merytoryczna dyskusja w przypadku dyskusyjnych przepisów.

Zagadnienia

Temat wykładu: Bezpiecznie Rowerem w ruchu drogowym.

1. Statystyki policyjne – czyli skąd biorą się wypadki i czy jest ich dużo?
  2. Komunikacja na drodze podstawą porozumienia – jak prawidłowo sygnalizować manewry?
  3. Włączanie się do ruchu – czy wiesz, że robimy to częściej niż nam się wydaje?
  4. Drogi rowerowe – nie każda droga rowerowa nią jest…
  5. Ciągi pieszo-rowerowe. Czy wiedziełeś/aś, że pieszy ma tutaj pierwszeństwo?
  6. Rowerem po chodniku – kodeks drogowy kontra bezpieczeństwo rowerzysty.
  7. Z dziećmi na rowerach – bo droga rowerowa to nie plac zabaw, czyli o czym zapominamy.
  8. Przejazd dla rowerzystów i odwieczny konflikt – kto i kiedy ma tutaj pierwszeństwo?
  9. Wyznaczony pas ruchu dla rowerzystów. Dlaczego jesteśmy zwolennikami tego typu rozwiązań?
  10. Empatia na drodze – czyli jak w prosty sposób poprawić swój komfort i bezpieczeństwo, nic na tym nie tracąc.
  11. Oświetlenie rowerowe – rekomendacje dot. stosowania.
  12. Kaski rowerowe – czego nie dowiesz się od sprzedawcy, a warto to wiedzieć.
  13. Sesja Q&A (pytania i odpowiedzi).

Bardziej szczegółową tematykę wykładów przesyłamy mailowo po uprzednim kontakcie z nami – skorzystaj z powyższego formularza lub wyślij maila na adres: hello@fundacjanarowerze.pl