Na co zbieramy fundusze?

Koszty administracyjne

Jak każda organizacja pozarządowa – mamy stałe koszty. Robimy wszystko, aby te koszty minimalizować.

• 200 zł rocznie przeznaczamy na utrzymanie adresu naszej siedziby (korzystamy z gościnności Fundacji RC).
  • 508,47 zł rocznie to koszt utrzymania strony internetowej (hosting + odnowienie domeny).

To jedyne stałe koszty jakie ponosimy.

Rowerowa Lekcja Jazdy i Młody Rowerzysta

Im więcej Darczyńców, tym więcej zajęć w ramach Rowerowej Lekcji Jazdy (dla dorosłych) jesteśmy w stanie przeprowadzić. Ponadto dzięki Waszym darowiznom rośnie pula dostępnych lekcji w ramach programu Młody Rowerzysta – karta rowerowa i co dalej – zajęć edukacyjnych w ruchu drogowym dla dzieci posiadających rowerowe prawo jazdy.

Kaski i oświetlenie rowerowe

Wyobraź sobie, że nie stać Cię na samochód a komunikacji miejskiej w Twojej okolicy nie ma wcale, lub jeździ bardzo rzadko. W tej sytuacji jesteś skazany/a na rower – często stary, nawet zaniedbany. Dzieci z ubogich domów dojeżdżają rowerem do szkoły. Osoby starsze, często samotne, na rowerach jeżdżą do sklepu. Na zakup kasku rowerowego czy dobrej jakości oświetlenia zwyczajnie ich nie stać.

Przekazując darowiznę możesz obdarować dowolną osobę kompletem oświetlenia rowerowego lub kaskiem chroniącym zdrowie i życie rowerzysty.

Publikacja książki w formie papierowej

Książka w pierwszym wydaniu jest już dostępna do pobrania bezpłatnie z naszej strony internetowej (eBook). Stworzyliśmy ją wspólnymi siłami wraz z Pomorskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Gdańsku poświęcając wiele godzin pracy wolontariackiej.

Planujemy wydać drugą edycję eBooka – tym razem w formie tradycyjnej książki. Nowe wydanie zaktualizujemy o rysunki stworzone przez profesjonalnego grafika. Przed drukiem książka przejdzie także korektę.

Jeśli prowadzisz biznes i chcesz, aby logo Twojej firmy pojawiło się na okładce książki, to dobry moment abyśmy porozmawiali o współpracy.

Szacowana kwota do zebrania: 25 tyś zł

Rekomendowany sposób przekazania darowizny

Przelew na konto (dowolna kwota):

Odbiorca: Fundacja Na Rowerze
Nr rachunku: 87 1140 2004 0000 3402 8095 0759
Tytułem: Darowizna na edukację rowerzystów

Pamiętaj: Zachowaj potwierdzenie przelewu abyś mógł odliczyć darowiznę od podatku w rocznym zeznaniu podatkowym.

Lub skorzystaj z poniższego formularza.

Przekazując darowiznę dla Organizacji Pozarządowej masz prawo odliczyć ją w swoim rocznym zeznaniu podatkowym PIT (do 6% rocznego dochodu – dot. osób fizycznych) lub CIT (do 10% rocznego dochodu – dot. osób prawnych).
Darowizna to nie jest to samo co przekazanie 1% podatku.