Na prośbę jednego z naszych widzów i uczestnika Rowerowej Lekcji Jazdy pojawiliśmy się z kamerą na skrzyżowaniu ulic Kartuska i Adamowicza. W związku z oddaniem do użytku ulicy Pawła Adamowicza (Nowa Bulońska) na początku roku 2020, rowerzyści zyskali w tym miejscu nowe rozwiązania drogowe.

Jak zobaczycie na filmie, mimo czytelnego oraz intuicyjnego oznakowania, rowerzyści nie potrafią efektywnie wykorzystywać dostępnej w tym miejscu infrastruktury. Zamiast tego tracą niepotrzebnie czas i narażają się na kolizje z samochodami.

Jeśli chcecie abyśmy odwiedzili z kamerą miejsce w którym jeszcze nas nie było – śmiało dajcie nam znać. Najłatwiej zrobicie to wysyłając do nas wiadomość za pośrednictwem formularza kontaktowego lub mailem na adres [email protected].

Podoba Ci się to co robimy?

Koniecznie:

to Cię nic nie kosztuje!

A jeśli chcesz wesprzeć nasze działaniazajrzyj na tę stronę i zobacz w jaki sposób możesz nam pomóc.

Informacje o projekcie

Niniejszy materiał przeszedł pozytywną weryfikację przez Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Gdańsku pod kątem oceny merytorycznej.

Projekt dofinansowany jest ze środków Miasta Gdańska w ramach Gdańskiego Funduszu Sportowo Rekreacyjnego.

Projekt dofinansowany w ramach Funduszu Nowy AKUMULATOR SPOŁECZNY, ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO.