Wszystkich miłośników rowerów zapraszamy na wycieczkę rowerową po Gdańsku i okolicach!

Celem naszego wydarzenia jest:

 • popularyzacja roweru jako formy aktywnego wypoczynku,
 • spędzenie wakacyjnego dnia na rowerze w miłym towarzystwie na uboczu miejskiego zgiełku,
 • edukacja rowerzystów z zakresu bezpiecznej jazdy rowerem w ruchu drogowym.

Wycieczki zostały zrealizowane w ramach projektu Pomorze Na Rowerze – edycja 2022. Projekt dofinansowany w ramach Funduszu Nowy AKUMULATOR SPOŁECZNY, ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO.

Wycieczka rowerowa po Gdańsku – ogólny opis trasy

Naszą przygodę rozpoczniemy przy stacji PKM Gdańsk Jasień (dla zmotoryzowanych jest tutaj sporo bezpłatnych miejsc parkingowych). Stąd w sobotę zabierzemy Was w Gdańskie rejony Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, głownie leśnymi drogami szutrowymi i asfaltowymi o dobrej lub bardzo dobrej nawierzchni. Po około 25 kilometrach wrócimy w okolice punktu startowego, skąd skierujemy się na drugą pętlę liczącą ok. 30 km w pobliżu jeziora Otomin. Miejscami trasa będzie prowadzić drogami publicznymi (głównie po drogach rowerowych, lecz należy być także przygotowanym na poruszanie się po jezdni). Natomiast w niedzielę przejedziemy tą trasą w odwrotnym kierunku.

Jeśli po wycieczce dopadnie Was wilczy głód, to w pobliżu PKM Jasień znajdziecie sklepy spożywcze oraz gastronomię – w tym pizzerię.

Jakim rowerem?

 • Trekking,
 • MTB / górski,
 • Gravel,
 • Szosa z szerszymi oponami,
 • również rower elektryczny.

Wycieczka rowerowa po Gdańsku – dla kogo?

Zapraszamy wszystkich, którzy mają ochotę wspólnie pojeździć na rowerze zbytnio się przy tym nie męcząc. Tempo przejazdu całej trasy będzie dostosowane w taki sposób, aby spokojnie w 4-5 godzin pokonać planowany dystans ok 55 km.

 • dla osób dorosłych, młodzieży,
 • grupy znajomych, przyjaciół, rowerowych pasjonatów,
 • rodzin z dziećmi i młodzieżą (posiadającymi kartę rowerową),
 • osób lubiących tę formę aktywności sportowej.

Czy dam radę?

Jeśli obawiasz się, że nie wystarczy Ci sił na całą trasę jednego dnia to nic straconego. Możesz ją rozłożyć na dwa dni, ponieważ w niedzielę 31 lipca naszą wycieczkę poprowadzimy w przeciwnym kierunku. Wobec tego możesz w sobotę przejechać razem z nami pierwszą pętlę (25 km), a w niedzielę drugą pętlę (30 km).

Kto poprowadzi wycieczkę?

Wycieczkę poprowadzi rowerowy pasjonat, doświadczony kolarz szosowy, instruktor Rowerowej Lekcji Jazdy, autor portalu Długi Dystans Rowerem i prezes Fundacji – Sebastian Gruszka.

Będzie to świetna okazja aby dowiedzieć się cennych rad z zakresu bezpiecznej jazdy rowerem czy zadać pytania na temat jazdy długodystansowej. Przypomnijmy – Sebastian w ciągu ostatnich 4 lat pokonał na rowerze dystans ponad 40 tyś km. Przejechał także ultramaraton Bałtyk – Bieszczady Tour (1027 km w czasie 62 godzin).

Jak mogę się zapisać?

W formularzu w pole “Imię os. tow.” podaj imiona osób, które przybędą razem z Tobą.
Limit miejsc ograniczony do 14 osób.

Ile to kosztuje?

Wydarzenie jest bezpłatne. Realizujemy je w ramach projektu “Pomorze Na Rowerze – edycja 2022”. 
Projekt jest dofinansowany w ramach Funduszu Nowy Akumulator Społeczny, ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO.

Masz dodatkowe pytania?

Wypełniając formularz przekazujesz nam swoje dane osobowe. To oznacza, że aby udzielić Ci odpowiedzi, będziemy je przetwarzać jako Administrator Danych (Fundacja Na Rowerze, [email protected]). Szczegóły przetwarzania oraz przysługujące Ci prawa znajdziesz w Polityce prywatności i plików cookies.